Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SDR0302 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 150 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 200 mA |
| Current – Saturation (Isat) | 230mA |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 4.6Ohm Max |
| Q @ Freq | 38 @ 796kHz |
| Frequency – Self Resonant | 9MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.118″ L x 0.110″ W (3.00mm x 2.80mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.110″ (2.80mm) |
| Base Product Number | SDR0302 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.