Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | RLB9012 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 100 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 1.4 A |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 280mOhm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 796kHz |
| Frequency – Self Resonant | 3.7MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 kHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.354″ Dia (9.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.480″ (12.20mm) |
| Base Product Number | RLB9012 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.