Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | RLB |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 10 mH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 100 mA |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 12Ohm Max |
| Q @ Freq | 80 @ 79.6kHz |
| Frequency – Self Resonant | 530kHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.461″ Dia (11.70mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.512″ (13.00mm) |
| Base Product Number | RLB1314 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.