Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | PM0805 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Alumina |
| Inductance | 22 nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 600 mA |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 100mOhm |
| Q @ Freq | 60 @ 500MHz |
| Frequency – Self Resonant | 3.3GHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 250 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.083″ L x 0.059″ W (2.10mm x 1.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.059″ (1.50mm) |
| Base Product Number | PM0805 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.