Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CVH160808 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Multilayer |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 2.2 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 750 mA |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 375mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 50MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Size / Dimension | 0.063″ L x 0.031″ W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.037″ (0.95mm) |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.