Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CV201210 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Multilayer |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 30 mA |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 1Ohm Max |
| Q @ Freq | 45 @ 10MHz |
| Frequency – Self Resonant | 35MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 10 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.049″ W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.057″ (1.45mm) |
| Base Product Number | CV201210 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.