Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | BPS330 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Pressure | 5PSI (34.47kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0 mV ~ 133 mV (5V) |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage – Supply | 1.5V ~ 15V |
| Port Size | – |
| Port Style | Barbed |
| Features | – |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 245PSI (1689.22kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-DIP Module |
| Supplier Device Package | 4-DIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.