Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | BPS125 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | 0.04PSI (0.25kPa) |
| Output Type | Digital – I2C |
| Output | 13 b |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage – Supply | 3V ~ 3.6V |
| Port Size | Male – 0.087″ (2.2mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | – |
| Termination Style | J Lead |
| Maximum Pressure | 0.18PSI (1.25kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SMD, J-Lead, Dual Ports, Same Side |
| Supplier Device Package | 8-SMD |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.