Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | Hybritron® 3549 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 10.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Rotation | 3600° |
| Resistive Material | Hybritron® |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.375″ (9.53mm) |
| Actuator Diameter | 0.125″ (3.18mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Servo Mount |
| Size – Body | Round – 0.875″ Dia (22.23mm) |
| Base Product Number | 3549H |






Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.