Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Series | NV |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Type | Thumbstick, 2 – Axis |
| Actuator Type | Castle |
| Switch Function | 4-Way Directional, Center Select |
| Functions, Extra | – |
| Output | Digital (Mechanical Switch) |
| Voltage – Supply | – |
| Current Rating (Amps) | 50mA (DC) |
| Voltage Rating – DC | 12 V |
| Contact Material | – |
| Contact Finish | – |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Connector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 16.20mm Dia |
| Ingress Protection | IP69K – Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof |
| Features | – |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Electrical Life | 1,000,000 Cycles |
| Operating Force | 408gf |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.