Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Angst+Pfister Sensors and Power AG |
| Series | PEWA3403 |
| Packaging | Retail Package |
| Part Status | Active |
| Applications | Industrial |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Pressure | 87.02PSI (600kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.5 V ~ 2.5 V |
| Accuracy | 1% |
| Voltage – Supply | 5V |
| Port Size | Male – 1/4″ (6.35mm) G |
| Port Style | Threaded |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | Cable 1m |
| Maximum Pressure | 174.05PSI (1200kPa) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | Cylinder, Metal |
![Angst+Pfister Sensors and Power AG PEWA3403[0...0.6]MPa-V6WB2C2](https://www.reelpart.com/wp-content/uploads/2025/11/138175_MFG_PEWA3401_sml200x200.jpg)










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.