Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Microelectronics |
| Series | AMS 6915 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Differential, Gauge |
| Operating Pressure | -0.15PSI ~ 0.15PSI (-1kPa ~ 1kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 14 b |
| Accuracy | ±1.5% |
| Voltage – Supply | 3.3V |
| Port Size | Male – 0.09″ (2.4mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Digital Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pins |
| Maximum Pressure | 5PSI (34.47kPa) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.524″, 13.30mm), Dual Ports, Same Side |
| Supplier Device Package | 8-DIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.