Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | – |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC Converter |
| Outputs and Type | 1 Isolated Output |
| Power – Output | 20W |
| Voltage – Output | 12V |
| Current – Output | 1.6A |
| Voltage – Input | 17V ~ 36V |
| Regulator Topology | Flyback |
| Frequency – Switching | 200kHz |
| Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | MAX17596 |
| Note | – |
| Base Product Number | MAXREFDES113 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.