Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | SP4T |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Number of Circuits | 1 |
| On-State Resistance (Max) | 800mOhm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 1.6V ~ 3.6V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | – |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 25ns, 20ns |
| -3db Bandwidth | 90MHz |
| Charge Injection | 60pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 33pF, 117pF |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Crosstalk | -56dB @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118″, 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-uMAX/uSOP |
| Base Product Number | MAX4734 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.