Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | – |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC, Step Up |
| Outputs and Type | 2 Non-Isolated Outputs |
| Power – Output | – |
| Voltage – Output | 3.3V, 3.6V |
| Current – Output | 100mA |
| Voltage – Input | 0.91V ~ 3.3V |
| Regulator Topology | Boost |
| Frequency – Switching | – |
| Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | MAX1722, MAX1723, MAX1724 |
| Note | – |
| Base Product Number | MAX1724 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.