Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | TxDAC+® |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 8 |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Settling Time | 35ns (Typ) |
| Output Type | Current – Unbuffered |
| Differential Output | Yes |
| Data Interface | Parallel |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 3V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.1, ±0.1 |
| Architecture | Current Source |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7×7) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD9709 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.