Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 14 |
| Sampling Rate (Per Second) | 1.3G |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | JESD204B |
| Configuration | ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 0:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Pipelined |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 0.93V ~ 2.56V |
| Voltage – Supply, Digital | 0.93V ~ 1.89V |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Package / Case | 64-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 64-LFCSP (9×9) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD9697 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.