Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | TxDAC® |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Settling Time | 31.2ns (Typ) |
| Output Type | Current – Unbuffered |
| Differential Output | Yes |
| Data Interface | SPI |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 1.7V ~ 3.6V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.7V ~ 3.6V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5, ±0.4 |
| Architecture | Segmented DAC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP (5×5) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD9106 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.