Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Sampling Rate (Per Second) | 22.22k |
| Number of Inputs | 8 |
| Input Type | Single Ended |
| Data Interface | I2C |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 2.8V ~ 3.6V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.8V ~ 3.6V |
| Features | Temperature Sensor |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 20-LFCSP (4×4) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD7291 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.