Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Settling Time | 10µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | DSP, MICROWIRE™, QSPI™, and SPI™ |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 4.5V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 4.5V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±8, ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD5668 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.