Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | nanoDAC® |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Settling Time | 4.5µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | I2C |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1, ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD5625 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.