Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Positronic |
| Series | SP MAX |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | – |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Connector Style | Power |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | – |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Columns | – |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Termination | Solder |
| Contact Layout, Typical | 8 Signal, 4 Power |
| Features | Jackscrew |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 3A, 27A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Voltage Rating | 600V |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.