Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol ICC (FCI) |
| Series | BPS8 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions | 96 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.100″ (2.54mm) |
| Number of Rows | 3 |
| Style | – |
| Level, Class | 2 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | IDC |
| Features | – |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating (Amps) | 1.5A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Material – Insulation | Polyester Thermoplastic, Glass Filled |
| Base Product Number | BPS8B96 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.