Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol ICC (FCI) |
| Series | Metral® |
| Packaging | Bag |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | – |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Connector Style | – |
| Number of Positions | 60 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | – |
| Number of Rows | 5 |
| Number of Columns | – |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | IDC |
| Contact Layout, Typical | – |
| Features | Latch Fingers |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Color | Gray |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Voltage Rating | 1000V |
| Base Product Number | 72479 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.