Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Anytek |
| Series | TG |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 2 |
| Pitch | 0.197″ (5.00mm) |
| Mating Orientation | 45° (135°) Angle with Board |
| Current | 15 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Rising Cage Clamp |
| Features | Interlocking (Side) |
| Color | Blue |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Contact Material – Plating | – |
| Clamp Material – Plating | Brass – Nickel Plated |
| Screw Material – Plating | Steel – Zinc Plated |
| Torque – Screw | 0.4 Nm (3.5 Lb-In) |
| Screw Thread | M2.5 |
| Base Product Number | TG |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.