Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Anytek |
| Series | KP |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 2 |
| Pitch | 0.400″ (10.16mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 65 A |
| Voltage | 600 V |
| Wire Gauge | 6-20 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Rising Cage Clamp |
| Features | Interlocking (Side) |
| Color | Green |
| Operating Temperature | – |
| Housing Material | – |
| Contact Material – Plating | – |
| Clamp Material – Plating | Brass |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | 1.32 Nm (11.7 Lb-In) |
| Screw Thread | M4.5 |
| Base Product Number | KP02 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.