Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Anytek |
| Series | HX |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 7 |
| Pitch | 0.197″ (5.00mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 8 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 16-26 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screwless – Push Button Clamp |
| Features | – |
| Color | Gray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Contact Material – Plating | Brass – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | Steel, Stainless |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | – |
| Screw Thread | – |
| Base Product Number | HX07 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.