Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Anytek |
| Series | HE |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 12 |
| Pitch | 0.098″ (2.50mm) |
| Mating Orientation | 45° (135°) Angle with Board |
| Current | 4 A |
| Voltage | 150 V |
| Wire Gauge | 22-28 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screwless – Leg Spring, Push-In Spring |
| Features | – |
| Color | Orange |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Contact Material – Plating | Brass – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | Steel, Stainless |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | – |
| Screw Thread | – |
| Base Product Number | HE12 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.