Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Anytek |
| Series | EJ |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 1 |
| Pitch | – |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 100 A |
| Voltage | 600 V |
| Wire Gauge | 3-18 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Rising Cage Clamp |
| Features | Interlocking (Side) |
| Color | Green |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Contact Material – Plating | Copper – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | Brass – Nickel Plated |
| Screw Material – Plating | Steel – Zinc Plated |
| Torque – Screw | 3.4 Nm (30 Lb-In) |
| Screw Thread | M5 |
| Base Product Number | EJ |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.