Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | American Zettler |
| Series | AZ2800 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating (Current) | 40 A |
| Switching Voltage | 600VAC, 30VDC – Max |
| Load – Max Switching | 11080VA, 1200W |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Coil Type | Non Latching |
| Features | – |
| Termination Style | Quick Connect – 0.250″ (6.3mm) |
| Seal Rating | – |
| Coil Insulation | Class F |
| Must Operate Voltage | 96 VAC |
| Must Release Voltage | 24 VAC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Approval Agency | cURus, VDE |
| Relay Type | General Purpose |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Coil Resistance | 830 Ohms |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.