Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Altech Corporation |
| Series | MVS |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 21 |
| Pitch | 0.138″ (3.50mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 10 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 16-30 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Rising Cage Clamp |
| Features | Interlocking (Side) |
| Color | Green |
| Operating Temperature | 105°C |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Material – Plating | Brass – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | Brass – Nickel Plated |
| Screw Material – Plating | Steel, Galvanized |
| Torque – Screw | 0.25 Nm (2.2 Lb-In) |
| Screw Thread | M2 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.