Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Altech Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 2 |
| Pitch | 0.200″ (5.08mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 15 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 14-28 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Rising Cage Clamp |
| Features | Interlocking (Side) |
| Color | Green |
| Operating Temperature | – |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Contact Material – Plating | – |
| Clamp Material – Plating | – |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | – |
| Screw Thread | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.