Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Altech Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 5 |
| Pitch | 0.138″ (3.50mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 6 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 16-28 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Leaf Spring, Wire Guard |
| Features | – |
| Color | Gray |
| Operating Temperature | – |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Contact Material – Plating | – |
| Clamp Material – Plating | – |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | – |
| Screw Thread | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.