Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | 3M |
| Series | 382 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Female Socket |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch – Mating | 0.100″ (2.54mm) |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing – Mating | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Contact Finish – Mating | Gold |
| Contact Finish Thickness – Mating | 8.00µin (0.203µm) |
| Insulation Color | Black |
| Insulation Height | 0.512″ (13.00mm) |
| Contact Length – Post | 0.100″ (2.54mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Contact Finish – Post | Gold |
| Mated Stacking Heights | – |
| Ingress Protection | – |
| Features | Board Lock |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Voltage Rating | 160V |
| Applications | Automotive, General Purpose, Industrial, Lighting |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Contact Shape | Square |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish Thickness – Post | Flash |
| Base Product Number | 38204 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.