Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | TransZorb® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 60V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 66.7V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 96.8V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 6.2A |
| Power – Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMBJ) |
| Base Product Number | SMBJ60 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.