Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | SM6T, TransZorb® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 30.8V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 34.2V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 49.9V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 12A |
| Power – Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | Telecom |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Base Product Number | SM6T36 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.