Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | TransZorb® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 214V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 237V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 344V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 1.2A |
| Power – Peak Pulse | 400W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AL (DO-41) |
| Base Product Number | P4KE250 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.