Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 15V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 16.5V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 28.8V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 8A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 230W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 90pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Base Product Number | GSOT15 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.