Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | BZX884L |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 30 V |
| Tolerance | ±2% |
| Power – Max | 300 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 50 nA @ 21 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Supplier Device Package | DFN1006-2A |
| Base Product Number | BZX884 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.