Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | BZT52 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 16 V |
| Tolerance | ±2% |
| Power – Max | 300 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 40 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 12 V |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123 |
| Supplier Device Package | SOD-123 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.