Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | BZG05C-M |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 11 V |
| Tolerance | ±5.45% |
| Power – Max | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 8 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 8.2 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Base Product Number | BZG05C11 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.