Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | BZG04-M |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 75 V |
| Tolerance | – |
| Power – Max | 1.25 W |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 62 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 500 mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Base Product Number | BZG04-62 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.