Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay |
| Series | BZD27C, eSMP® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 100V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 114V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 167V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 900mA |
| Power – Peak Pulse | 150W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | – |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C (TA) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-219AB |
| Supplier Device Package | DO-219AB (SMF) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.