Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TT Electronics/BI |
| Series | PHS21 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Built in Switch | – |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 360° |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | – |
| Actuator Diameter | 0.319″ (8.10mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size – Body | Rectangular – 1.535″ L x 1.067″ W Face (39.00mm x 27.10mm) |







Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.