Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TT Electronics/BI |
| Series | P231 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Slotted |
| Actuator Length | 1.378″ (35.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | M8 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.945″ Dia (24.00mm) |
| Base Product Number | P231 |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.