Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TT Electronics/BI |
| Series | P08x |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.025W, 1/40W |
| Built in Switch | Rotary, SPST |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Logarithmic |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | 0.591″ (15.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.187″ (4.75mm) |
| Bushing Thread | M7 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Rectangular – 0.368″ x 0.303″ Face (9.35mm x 7.70mm) + Switch |
| Base Product Number | P081S |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.