Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage – Isolation | 5000Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | – |
| Current Transfer Ratio (Max) | 1000% @ 1mA |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 110µs, 30µs |
| Rise / Fall Time (Typ) | 60µs, 30µs |
| Input Type | DC |
| Output Type | Darlington |
| Voltage – Output (Max) | 300V |
| Current – Output / Channel | 150mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.25V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Vce Saturation (Max) | 1.2V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 4-DIP |
| Base Product Number | TLP627 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.