Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 8 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 0V ~ 50V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 5.5V |
| Current – Output (Max) | 500mA |
| Rds On (Typ) | 1.5Ohm |
| Input Type | Inverting |
| Features | – |
| Fault Protection | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 20-DIP |
| Package / Case | 20-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Base Product Number | TBD62387 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.