Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 4 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 3.5V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 5.3V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | – |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | – |
| Power – Peak Pulse | – |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 29pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-553 |
| Supplier Device Package | ESV |
| Base Product Number | DF5A5.6 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.