Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 2 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 12V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 16.2V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 33V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 80W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | – |
| Capacitance @ Frequency | 9pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Supplier Device Package | USM |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.